chinínový šampón

šampón chinín (1)
 
 
Pred 20 rokmi bol vyrobený náš prvýjeden z najobľúbenejších Milva produktov.
Pamätám sa, že v čase svojho detstva v Bulharsku sa dala kúpiť chinínová voda na rast vlasov. Brat, ktorý sa vrátil z vojny si ju kupoval, v takej malej 50 ml sklenej fľaštičke z lekárne. Každý deň si ju vtieral do vlasovej pokožky, pretože ako gitarista rockovej kapely sa potreboval rýchlo dostať späť k svojim pôvodným dlhým anjelským kučerám. Náš Milva chinínový šampón prišiel na svet pred 20 rokmi, ako nástupca prvej chinínovej vodičky proti strate vlasov a na podporu ich rýchleho rastu.
Za dvadsať rokov zmenil svoj výzor - obal aj objem, ale nikdy nezmenil svoj symbol- ježko na obale.
Kto pravidelne používa naše chinínové vlasové produkty vie pochopiť, prečo si Milva zvolila za symbol "Ježka".
Objavenie chinínu bol veľkým krokom v medicíne. Ide o látku, ktorá zachránila milióny životov pred jednou z najstrašnejších chorôb, ktorá každoročne zabíjala milióny ľudí na zemi - maláriou.
V juhozápadnom Peru, kde sa rieka Amazonka stretáva s Andami, rastie unikátny strom - Cinchona, ktorý starovekí obyvatelia týchto krajín - Indiáni z kmeňa Quechua, po stáročia využívali na liečebné účely, ako liek na svalové kŕče alebo si vmasírovali odvar do pokožky vlasov pre silné a zdravé vlasy.
Existuje veľa legiend o objavení chinínu, ale možno najznámejšia legenda nám rozpráva príbeh o manželke peruánskeho kráľa, španielskej šľachtičnky menou Cinchona. Keď v roku 1631 vážne ochorela na maláriu, záchrana sa našla v kôre liečivého stromu, do ktorej sa pridali karafiáty a listy ruží. Na jej počesť sa chinínovy strom nazýval „Cinchona“. Táto legenda je pravdivá len čiastočne. V skutočnosti sa liečivé vlastnosti kôry stromu, chinínovníka poznali už mnoho rokov kmene Quechua, Canyari a Chimu, obývajúce dnešné územia Peru, Bolívie a Ekvádoru. Práve oni odhalili tajomstvo liečivého prášku Cinchonu pre jezuitov a Európanov. Účinnú látku v kôre chinínovníka izolovali v roku 1820 francúzski chemici, profesori Pierre Pelletier a Joseph Cavant. Názov chinín, ktorý dvaja vedci dali tejto látke, bol odvodený od slova quina, ktoré Kečuánci používali na pomenovanie chinínovej kôry. Dovtedy sa kôra stromu sušila a mlela na prášok, do ktorého sa pridávala tekutina, najčastejšie víno. V roku 1944 americký chemik Robert Woodward, považovaný za najväčšieho organického chemika 20. storočia, nositeľ Nobelovej ceny, určil zloženie a vytvoril syntetický analóg prírodného chinínu.
Blahodárne účinky chinínu na vlasové korienky boli skúmané a klinicky testované viackrát.
Ešte v roku 1968 sa potvrdilo, že chinín nie len zvyšuje prietok krvi vo vlasovej pokožke, ale po 3 mesiacoch používania sa prejavuje tvorba nových krvných vlásočníc, ktoré prinášajú výživu folikulom. Z toho dôvodu je veľmi účinný voči strate vlasov alebo ich oslabenému rastu.
Prečo si vybrať Milva chinínový šampón?
Pretože kombinuje vlastnú 20 ročnú skúsenosť a storočnú tradíciu. A ako povedal Budha: “Tak ako pevná skala sa nehýbe pod poryvmi vetra, tak ani múdrosť a skúsenosti sa neohnú, keď ich zasypú výčitkami alebo chválami.’’
Najdete nás i na MALL.SK