chinínový šampón

šampón chinín (1)
 
 
Pred 20 rokmi bol vyrobený náš prvýjeden z najobľúbenejších Milva produktov.
Pamätám sa, že v čase svojho detstva v Bulharsku sa dala kúpiť chinínová voda na rast vlasov. Brat, ktorý sa vrátil z vojny si ju kupoval, v takej malej 50 ml sklenej fľaštičke z lekárne. Každý deň si ju vtieral do vlasovej pokožky, pretože ako gitarista rockovej kapely sa potreboval rýchlo dostať späť k svojim pôvodným dlhým anjelským kučerám. Náš Milva chinínový šampón prišiel na svet pred 20 rokmi, ako nástupca prvej chinínovej vodičky proti strate vlasov a na podporu ich rýchleho rastu.
Za dvadsať rokov zmenil svoj výzor - obal aj objem, ale nikdy nezmenil svoj symbol- ježko na obale.
Kto pravidelne používa naše chinínové vlasové produkty vie pochopiť, prečo si Milva zvolila za symbol "Ježka".
Objavenie chinínu bol veľkým krokom v medicíne. Ide o látku, ktorá zachránila milióny životov pred jednou z najstrašnejších chorôb, ktorá každoročne zabíjala milióny ľudí na zemi - maláriou.
V juhozápadnom Peru, kde sa rieka Amazonka stretáva s Andami, rastie unikátny strom - Cinchona, ktorý starovekí obyvatelia týchto krajín - Indiáni z kmeňa Quechua, po stáročia využívali na liečebné účely, ako liek na svalové kŕče alebo si vmasírovali odvar do pokožky vlasov pre silné a zdravé vlasy.
Existuje veľa legiend o objavení chinínu, ale možno najznámejšia legenda nám rozpráva príbeh o manželke peruánskeho kráľa, španielskej šľachtičnky menou Cinchona. Keď v roku 1631 vážne ochorela na maláriu, záchrana sa našla v kôre liečivého stromu, do ktorej sa pridali karafiáty a listy ruží. Na jej počesť sa chinínovy strom nazýval „Cinchona“. Táto legenda je pravdivá len čiastočne. V skutočnosti sa liečivé vlastnosti kôry stromu, chinínovníka poznali už mnoho rokov kmene Quechua, Canyari a Chimu, obývajúce dnešné územia Peru, Bolívie a Ekvádoru. Práve oni odhalili tajomstvo liečivého prášku Cinchonu pre jezuitov a Európanov. Účinnú látku v kôre chinínovníka izolovali v roku 1820 francúzski chemici, profesori Pierre Pelletier a Joseph Cavant. Názov chinín, ktorý dvaja vedci dali tejto látke, bol odvodený od slova quina, ktoré Kečuánci používali na pomenovanie chinínovej kôry. Dovtedy sa kôra stromu sušila a mlela na prášok, do ktorého sa pridávala tekutina, najčastejšie víno. V roku 1944 americký chemik Robert Woodward, považovaný za najväčšieho organického chemika 20. storočia, nositeľ Nobelovej ceny, určil zloženie a vytvoril syntetický analóg prírodného chinínu.
Blahodárne účinky chinínu na vlasové korienky boli skúmané a klinicky testované viackrát.
Ešte v roku 1968 sa potvrdilo, že chinín nie len zvyšuje prietok krvi vo vlasovej pokožke, ale po 3 mesiacoch používania sa prejavuje tvorba nových krvných vlásočníc, ktoré prinášajú výživu folikulom. Z toho dôvodu je veľmi účinný voči strate vlasov alebo ich oslabenému rastu.
Prečo si vybrať Milva chinínový šampón?
Pretože kombinuje vlastnú 20 ročnú skúsenosť a storočnú tradíciu. A ako povedal Budha: “Tak ako pevná skala sa nehýbe pod poryvmi vetra, tak ani múdrosť a skúsenosti sa neohnú, keď ich zasypú výčitkami alebo chválami.’’
Najdete nás i na MALL.SK

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie