LEVANDUĽA & HYALURON

 

Oficiálne štatistiky ukazujú, že bulharský levanduľový olej zaberá prvé miesto v exporte a kvalite v posledných rokoch. V 70-tych a 80-tych rokoch minulého storočia sme tiež viedli v rebríčku výroby a kvality. 


Výhody levandule:
➢ Pomáha zmierniť kožné problémy spôsobené hormonálnymi výkyvmi
➢ Pomáha zlepšovať rovnováhu vlhkosti
➢ Upokojujúce
➢ Zlepšuje textúru pokožky
➢ Pomáha zmierniť podráždenie a svrbenie
➢ Poskytuje prirodzenú ochranu pokožky
➢ Pomáha predchádzať zápalom a infekciám intímnej oblasti

Najpredávanejšie

10 položiek celkom

✓ Najstaršie popísané použitie levandule pochádza zo starovekého Egypta tam, v procese mumifikácie boli použité levanduľové esenciálne oleje.
✓ V neskorších dobách bola levanduľa nájdená ako prísada do kúpeľa v starovekej Perzii Grécko a Rím. Tieto kultúry verili, že levanduľa pomáha
očistiť telo a myseľ.
✓ Latinský názov byliny pochádza z latinského slovesa „lavare“, ktoré znamená „zmyť“. Rimania používali bylinu vo svojich kúpeľoch, posteliach,
oblečení a dokonca aj vo vlasoch. Neskôr objavili aj jeho liečivé vlastnosti.
✓ je vždyzelený voňavý ker, typický pre juh Európy a najmä pre Stredomoria. Veľká časť priemyselnej plodiny sa pestuje vo Francúzsku, Španielsku, Bulharsku a Rusku, tiež v Taliansku a Anglicku.
✓ má niekoľko odrôd, najvýznamnejšie sú L. augustifolia, L. stoechas a L. spica. Levanduľový olej sa získava z L. augustifolia.
✓ Bulharsko je popredným výrobcom levanduľového oleja - dobré tradície, vhodná pôda a klimatickými podmienkami a nízkymi mzdovými nákladmi. Bulharský levanduľový olej s normou BDS ISO 3515 je vysoko cenený a žiadaný na celom svete. Vyznačuje sa dlhotrvajúcou a jemnou arómou.

Najdete nás i na MALL.SK